Pasja do ogrodu

Rola ogrodnika to nie tylko sadzenie różnego rodzaju roślin ozdobnych czy owocowych, które nabyć możemy na przykład w miejscu, jakim jest sklep ogrodniczy. Należy więc pamiętać o tym, że rośliny wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Cięcie krzewów oraz drzewek na działce

Kiedy posadzimy już nasze ulubione krzewy oraz drzewa na działce, nadchodzi czas na podjęcie działań, aby utrzymać rośliny w doskonałej kondycji przez cały czas. W ogródku działkowym warto także posiać różnobarwne kwiaty jednoroczne lub byliny wieloletnie, które z pewnością przyciągną na naszą działkę pszczoły i motyle. Wszelkie nasadzenia należy prowadzić tak, aby rośliny nie przerastały poza teren naszej działki. Dotyczy to krzewów, drzewek, ale także żywopłotów. Drzewa owocowe, które nie są wogóle przycinane owocują coraz słabiej, dlatego warto pamiętać o regularnym cięciu.

Ogrodnicy muszą pamiętać także o tym, ze w przypadku, gdy ich drzewka czy krzewy nie są przycinane i ich gałęzie przedostają się poza granice ogródka to użytkownik z sąsiedniej działki ma prawo je przyciąć. Aby jednak mógł to zrobić najpierw powinien dać czas właścicielowi działki na samodzielne obcięcie gałęzi.

Ochrona krzewów, drzewek lub innych roślin na działce

Regulamin działek ROD określa wszystkie zasady dotyczące prowadzenia wszelkich zabiegów mających na celu ochronę roślin na działce. Ogrodnicy muszą obowiązkowo zwalczać szkodniki i chwasty znajdujące się na ich terenie. Przed zastosowaniem jakichkolwiek środków chemicznych, właściciel działki ma obowiązek poinformować o tym sąsiadów. Należy pamiętać o tym, ze wszelkie zabiegi chemiczne mogą być wykonywane pod warunkiem zachowania szczególnego bezpieczeństwa dla ludzi, zwierząt oraz upraw na naszej i pobliskich działkach.

Regulamin ROD nie zabrania stosowania środków chemicznych do ochrony roślin, ale zalecane jest, aby najpierw spróbować zwalczyć szkodniki lub choroby metodami naturalnymi. Wiele produktów jest prostych w przygotowaniu (np. wywar z wrotyczu czy czosnku). Warto pamiętać też o tym, że stosowanie chemii może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale także na liczebność pszczół co jest problemem ekologicznym na skalę światową. Kiedy naturalne sposoby walki ze szkodnikami okażą się nie skuteczne należy udać się do sklepu po odpowiednie środki chemiczne. Sklep ogrodniczy Euroogrod.com.pl oferuje sporo preparatów na różnego rodzaju problemy w ogrodach, dlatego warto porozmawiać ze sprzedawcą, który z pewnością nam doradzi i dobierze najbardziej odpowiedni środek chemiczny do naszych potrzeb.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij