Jaką karmę dla psa wybrać?

Pies to przyjaciel człowieka na długie lata dlatego też tak ważne jest, by zapewnić mu odpowiednie odżywianie od samego początku. Należy dobrać taką karmę dla psa, która będzie pomagała mu nabrać odporności oraz wspomagała jego rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

Co powinna zawierać dobra karma dla małego psa?

Karma dla psa od TwojPieszczoch.pl różni się składem i wielkością w zależności od wieku psa. Dlatego trzeba patrzeć bardzo dokładnie na skład karmy, którą kupujemy dla naszego psa. Szczeniakom powinno się podawać szczególnie morką karmę, gdyż zawiera ona najwięcej minerałów i wartości odżywczych, które pozwalają szczeniakowi prawidłowo rosnąć. Karma mokra musi zawierać sporo mięsa, które jest potrzebne dla szczeniaka. Dobrze jest, by karma mokra nie zawierała zbyt dużo wypełniaczy oraz zboża. Karma morka dla szczeniaków jest także dostępna o różnych smakach dzięki, czemu można codziennie dawać psu inny smak.

Czy pies może jeść karmę suchą ?

Karmę dla psa dzieli się na suchą i mokrą. Karma dla psa sucha także może być smakowa dzięki, czemu pies chętniej ją je. Karma sucha jest dobrym uzupełnieniem psiej diety. Karmę suchą można również dostosować do wieku psa. Wyróżnia się karmy dla psa junior, adult, senior. Dzięki temu pies w każdym wieku dostanie taką karmę, która mu najbardziej odpowiada i pomoże w regeneracji i rozwoju.

Kiedy podawać psu karmę?

Dobrze jest, gdy pies ma ustalone godziny podawania karmy. Nie powinien mieć natomiast całodobowego dostępu do jedzenia, gdyż może to skończyć się otyłością lub innymi chorobami. Gdy pies ma ustalony plan dnia, że przykładowo jest mu podawana karma co 4 godziny, to z czasem pies o konkretnych godzinach będzie już wiedział, że wtedy dostanie śniadanie, obiad i kolacje. Dzięki temu unikniemy także tak zwanego sępienia psa przy stole, gdy my będziemy spożywali posiłek. Należy pamiętać, że pies nie powinien jeść resztek z naszego stołu.

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka dlatego warto, jest zadbać o jego dobre odżywianie oraz ogólny rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Dzięki temu, że pies będzie dobrze odżywiony, to będzie miał siłę na zabawę oraz długie spacery.

Leave a reply

Zobacz też

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij